Motýlci na exkurzi u HZS Rokycany

Ve čtvrtek 27. června jsme se s Motýlky vypravili na exkurzi k hasičům do Rokycan. První naše kroky vedly na náměstí, kde jsme si u kašny dali svačinku. Pak už jsme se vydali směrem k hasičům, kde už na nás čekal pan hasič Palek, Jájův tatínek a manžel paní učitelky Zuzky, který nás provedl celou hasičskou stanicí. Ukázal nám šatny s výstrojí, tělocvičnu a garáže, kde mají zaparkovanou veškerou techniku. Děti i paní učitelka Zuzka si vyzkoušely hasičskou výstroj :-). Děti si také mohly prohlédnout vybavení hasičského auta, mohly se do něho také posadit a prohlédnout si ho i zevnitř. Udělali jsme si společnou fotku a na závěr naší prohlídky si děti vyzkoušely stříkat vodu z hadice, protože bylo horko, tak to bylo příjemné ochlazení. Dostali jsme také krásné dárky a pak už jsme se  vypravili zpět na vlak a na oběd do školky.